Erdoğan’ın İsmi ile Oy Alma Devri Bitti!

Adalet ve kalkınma Partisi başkan vekili Kurtulmuş, AK Partili vekiller ile yaptığı toplantıda, vekillerden seçim yerlerine giderek daha gayretli çalışmalarını istedi. Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini kullanarak oy alma devri’nin kapandığını belirtti.

AK Parti başkan vekili Numan Kurtulmuş, dün AK Parti genel başkanı Erdoğan’ın talimat üzerine Milletvekilleri AK Parti genel merkezinde buluştu. Medyaya kapalı olarak yapılan toplantı 1 saat boyunca devam etti. Kulislerdeki bilgiye göre, AK Parti’nin yeni bir devire girdiklerini belirten Numan Kurtulmuş AK Partili vekillerden cumartesi pazarları kesinlikle seçim yerlerine giderek daha gayretli bir şekilde çalışmalarını istedi. “Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasına sığınarak oy alma devri bitti “diyen Numan Kurtulmuş, Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı kast ederek, bu konuşma Bir dönüm noktasıdır. Recep Tayyip Erdoğan siyasete yeni bir soluk getirdi. Biz bu yeni döneme uyum sağlamak zorundayız, çalışmalarımızı artık daha hassasiyetle yapmalıyız diye konuştu.

Toplantı sonrası söz almak isteyen milletvekilleri, yaşadıkları zorlukları anlatırken, karşımıza en çok çıkan sorun başkanlık sistemi ve bu sıkıntıya karşı yürütmenin bir şey yapmaması diye bir serzenişte bulundular. Başka bir milletvekili, vatandaş sıkıntılarını bize iletiyor, biz de hükümetimize aynı şekil iletiyoruz, ancak bunların yapılıp yapılmadığı ortada ama halk faturayı bize kesiyor dedi. Şöyle devam etti artık halk şikayetlerini direkt olarak hükümete iletsin.

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz