Ergin Ataman’dan “Sert Savunma” Açıklaması

Anadolu Efes’in Baş antrenörü Ergin Ataman’dan Panathinaikos karşılaşması öncesi önemli açıklamalar geldi. Avrupa arenasının iddialı ekiplerinden olan Anadolu Efes’in Yunan ekibi karşısında kontrollü bir oyun sergilemesinin şart olduğunu vurgulayan Ataman, önlerinde çetin bir maç olduğunu ifade etti. Panathinaikos basketbol takımının hücum gücüne dikkat çeken Ataman, rakiplerinin Nick Calathes öncülüğünde etkisi yoğun adlarla mücadele edeceğini dile getirdi.

Jimmer Fredette ile Deshaun Thomas’ın hücum açısından etkili adlar olduğunu aktaran Anadolu Efes’in başarılı çalıştırıcısı, rakip takımın hücum hususunda çeşitlilik ortaya koyabildiğine vurgu yaptı. Ataman, Anadolu Efes’in top kayıplarını oldukça düşük tutup, kontrolü elden bırakmadan sert bir savunma uygulaması gerektiğinin altını çizdi.

Anadolu Efes takımının güçlü oyuncusu Shane Larkin de bu zorlu mücadele hakkında açıklama yaptı. Ataman gibi Larkin de maçın kolay geçmeyeceğini ifade ederek, Panathinaikos ekibinin kendilerini mağlup edebilmek için bütün kuvvetini sahaya koyacağını belirtti. OAKA Spor Salonu’nda mücadele etmenin daima güç olduğunu, etkisi yoğun bir taraftar karşısında maçın oynandığını dile getiren Larkin, dört maçlık galibiyet zincirini sürdürmek isteğinde olduklarını sözlerine ekledi. Mental yönden kuvvetli olmalarının önemine işaret etti.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz