Eski Halkbank Başkanı Yardımcısı Hakan Atilla’nın Yeni Görevi!

Bir müddet ABD’de mahkûm kalan eski Halkbank başkanı yardımcısı Hakan Atilla, sonra Amerika tarafından serbest bırakılarak ülkeye döndükten sonra yeni görevi belli olan Hakan Atilla’nın borsa İstanbul’un başına getirildiği duyuruldu. Hazine ve maliyeden sorumlu bakan Berat Albayrak Hakan Atilla’nın yeni görevinin borsa

İstanbul’un genel başkanı olduğunu kamuoyuna duyurdu. Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Berat Albayrak, “adaletsiz bir hapis ardından sevdiklerine ve Türkiye’ye kavuşan Hakan Atilla’nın istirahat dönemi bitti”, dedi. Borsa İstanbul’un yeni genel müdürü olarak işine başlayacağını söyleniyor.

Yeni görevi başta kendi ve borsa İstanbul için hayırlara vesile olmasını diledi. Borsa İstanbul dan açıklama: buna göre kararın bugün yöneticilerle yapılan toplantıda alındığı duruldu. Şimdiki merkez bankası başkan yardımcılığına 30 Ağustos 2019’da atanan Murat Çetinkaya’nın ardından genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliğine Mehmet Hakan Atilla atandı. Açıklamada sunulan bilgiler neticesinde, 1970 Ankara doğumlu olan Hakan Atilla Ankara Gazi üniversitesi iktisadi e idari bilimler fakültesini bitirerek mezun oldu. Borsa İstanbul başkanı Hakan Atilla 2011 2018 yılları arasında Halkbank genel başkan yardımcılığını yürütmüştü.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz