Fatih Altaylı’dan Yanıt Gecikmedi

444 0

Sedat Peker’in sert açıklamasına Fatih Altaylı’dan yanıt: Merhum gazeteci olmaya niyetim yok

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş olan Sedat Peker’in kendisine yönelik olarak söylediği “Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır” sözlerine bugün kaleme aldığı yazıyla yanıt verdi. Altaylı, bugünkü yazısında yer alan ‘Teşekkürler Sayın Peker’ başlıklı bölümde “Beni hâlâ öldürtmemiş olduğu için çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Sedat Peker’in adamları olduğu sürülen kişilerin yayınladıkları işkence videosu üzerine bir yazı kalem alan ve ardından Peker’in tepkisini çeken Altaylı bugün ‘Hangisi Güçlü’ başlıklı köşe yazısında Peker’e ‘teşekkür’ etti.

‘UMARIM BU TAVRINI SÜRDÜRÜR’

Altaylı’nın bugünkü yazısından ‘Teşekkürler Sayın Peker’ başlıklı bölüm şöyle:

“Sedat Peker Bey, geçen günkü yazım üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamasının özü şu:

‘Seni hâlâ öldürtmemiş olmam, mafya olmadığımın kanıtıdır.’

Kendisine beni hâlâ öldürtmemiş olduğu

için çok teşekkür ediyorum.

Umarım bu tavrını sürdürür.

Durduk yerde merhum gazeteci olmaya niyetim yok.”

Altaylı, pazar günü Sedat Peker’in adamları olduğu sürülen kişilerin yayınladıkları işkence videosu üzerine bir yazı kalem almıştı.

Altaylı, yazısında “En havalı ‘baba’lardan Sedat Peker Antalya’da kaldığı otelden iç çamaşırlarıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüler, hâlâ aklımdadır” ifadelerini kullanmıştı.

Peker, ise Altaylı’nın yazdıklarına sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır” demişti.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.