Feyzioğlu Bundan Sonraki Süreçte Suriye Hükumeti ile Doğrudan İlişki Kurmalıyız

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yayınlanan yazısında ”önce 6 yıl diplomasi ile sorunun çözülmesini beklediğini söyledi. Metin Feyzioğlu, ABD’nin geçiştirdiğini ifade etti. Türkiye’nin FETÖ’nün darbe girişimine maruz kaldığını söyledi. Metin Feyzioğlu, daha sonra ise Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarıyla önemli ilk adımların atıldığını belirtti.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu,” Süreçte yaptığımız hamleler Rusya tarafında direk, ABD tarafından ise dolaylı bir şekilde kabul edildi. ABD’nin PKK/YPG üzerinde etkili olduğu Fırat’ın doğusunun temizlenmesi adına ABD ile sürekli olarak görüşmelerde bulunduk. ABD’ye Türkiye’nin müttefiki olduğunu hatırlattık. Aynı zamanda PKK’nın bir terör örgütü olduğunu, PYD/YPG’nin ise PKK’nın Suriye’deki kolunun olduğunu ve PKK tarafından yönetildiğini ortaya koymuş olduk. Fakat taraflar bunu görmezden geldiler, bunu bildikleri halde. ” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, artık öne çıkması gereken hususun Suriye topraklarının bütünlüğünün korunması gerektiğini ve bunun için de Türkiye Suriye hükümeti ile doğrudan ilişki kurmalıdır, dedi, Feyzioğlu, üçüncü ülkelerin bu bölgede kalıcı olmadığını belirtti. Ancak Suriye ile Türkiye’nin kalıcı olduğunu belirtti.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz