Ganire Paşayeva: ABD Kongresi’nde Alınan Karar Türkiye’den İntikam Alma Çabasıdır!

Azerbaycan milletvekili olarak görev yapan Ganire Paşayeva geçtiğimiz günlerde ABD Temsilciler Meclisi’nde onaylanan Ermeni soykırımı iddialarını içeren tasarı hakkında birtakım açıklamalar yaptı. “Kongrede alınan bu karar Türkiye’ye bir baskı göstergesi ve Türkiye’den intikam alma çabasıdır” dedi.

Üsküp’te düzenlenen ve bu yıl beşincisi yapılan “5 Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni”ne katılan Ganire Paşayeva burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ABD temsilciler meclisinde Ermeni soykırımı ile ilgili onaylanan tasarıyı eleştiren Paşayeva şu ifadeleri kullandı. “Temsilciler meclisinde alınan bu karar Türkiye’ye bir baskı göstergesi ve Türkiye’den intikam alma çabasıdır” değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca Paşayeva “Türkiye’nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı ile bölgedeki büyük oyunu bozduğunu” belirtti. “Türkiye, kim ne derse desin bizler sanır güvenliğimizi ve toprak bütünlüğümüz açısından tehdit oluşturan bütün terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız ve bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz şeklinde önemli bir dik duruş sergiledi” sözlerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’ni bu dik duruşundan vazgeçirmek ve ülkeye baskı uygulamak amacıyla böyle kararlar alındığını söyleyen Paşayeva, Azerbaycan olarak bu kararı kınadıklarını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduklarını önemle vurguladı. “Sadece kâğıt üzerinde değil kendi canımızla da Türkiye’nin yanında olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz ve gerektiği takdirde Türkiye için şehit olmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz