Gates’ten Dikkat Çeken Açıklama!

Dünya teknoloji devi Microsoft’un kurucu adı Bill Gates, bir zamandır süregiden ambargolar sebebiyle çetin bir dönemden geçen Huawei hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dünyanın en zengin adı olan Gates, ambargo bağlamında zorlu bir süreçten geçen Huawei’ye destek niteliğinde beyanlar paylaştı.

Gates, ayrıntılı testler yapılmaksızın firmaya önyargılı bakılmasının doğru bir tutum olmayacağının altını çizdi. Ünlü iş adamı, ayrıntılı ve güvenilir, tarafsız özelliği bulunan testlerden sonra bir hükme erişilmesinin daha doğru olacağını belirtti. Bunun yapılmaması durumunda ise, firmaya yaptırımlar getirmenin yanlış olacağını kaydetti.

Microsoft kurucusu, Huawei’nin ürettiği cihazların casusluk maksadıyla kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek zorunda olduklarını ifade ederken, Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne satılan her ürünün olumsuz bir niyetle üretildiğini-gönderildiğini varsaymanın doğru olmayacağından söz etti.

Huawei firmasının öteki firmalarla rekabet etme yoluyla düşük maliyete sahip cihazlar meydana getirdiğini vurgulayan Gates, bu halin öteki firmaları fiyatlarını indirmeye yahut ürettiklerini daha iyi kılmaya mecbur ettiğini ifadelerine ekledi. Bill Gates, Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkilerin çoğunlukla olumlu açıdan sürdüğünü söylerken, iki ülke arasındaki iş birliğinin daima mühim olduğuna işaret etti.

Semra Tuplek

Semra Tuplek , 1977 İzmir Doğumlu olup sitemizde Gündem ve Ekonomi kategorileri ağırlıklı olmak üzere haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz