Google Haritalar Kullanıcı Tavsiyesi Konusunda Kendisini Açtı!

Google Haritalar’a kısa bir süre önce keşfet özelliği gelmişti. Ancak bu özellik bir kez daha değişecek gibi duruyor. Son gelen güncelleme ile birlikte yabancı dil çevirisi hizmeti veren ve gittiği yere yabancı olan kişilerin hayatını oldukça kolaylaştıran Google Haritalar, şimdi de kullanıcıların aç kalmaması için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Google Haritalara Gelen Değişiklikler Neler

Kullanıcıların yeni güncellemeleri alışma sürecini en aza indirmeyi hedefleyen Google artık kullanıcıların yerel kültürlerini de dikkate almaya başladı. Eğlenmeye önem veren ve seyahat etmeyi seven kullanıcılar için son güncelleme ile birlikte yerel rehberler vasıtasıyla gidilecek yerler tavsiye edilecek.

Yaşadığı bölge hakkında Google’a bilgi aktaran bu rehberler firma tarafından yabancı kişilere de önerilecek. Gittiği yer hakkında pek fazla bilgisi olmayan kullanıcılar bu sayede bölgede yaşayan rehberler tavsiyesiyle en iyi restoranlarda yemek yiyebilecek.

Şimdilik hala Beta aşamasında olan hizmet 10 büyükşehirde test edilmeye başlandı. Ancak bu yeni özelliğin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz