Grup Yorum’a Bir Yasakta Almanya’dan Geldi!

Türkiye’de zaman zaman konserleri iptal edilen ve değişen grup üyelerinin gözaltına alınmasıyla dikkat çeken Grup Yorum’a bir yasakta Almanya’dan geldi…
24.11.2019 tarihinde Köln kentinde düzenlenmesi planlanan konser iptal edildi. Alman polisi, konser salonunda bulunan ve Almanya’da yasaklı kabul edilen aşırı solcu terör örgütü DHKP-C ye ait bazı sembol ve propaganda malzemeleri bulduğunu ve bu malzemelere el konulduğunu açıkladı. Açıklamada ayrıca konserin yapılacağı alanın polis tarafından kapatıldığı ve konseri izlemek için alana gelen seyircilerinde geri gönderildiği bilgisine yer verildi.
Köln savcılığı; kendisine gelen bir ihbarda, konserin örgün propagandası yapmak amacıyla düzenleneceği bilgisini aldıklarını ve bu nedenle böyle bir karar aldığını ve olayla ilgili soruşturma başlattığını belirtti.

Grup Yorum Üyeleri Geçtiğimiz Hafta İstanbul’da Tahliye Edilmişti

Grup üyelerinden Bahar Kurt ve Helin Bölek’inde aralarında bulunduğu 5 i tutuklu olmak üzere 15 sanığın’DHKP-C Üyeliği’ suçlamasından yargılandığı dava geçen hafta İstanbul’da görülmüştü. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Grup Üyelerinden Bahar Kurt ve Helin Bölek ile birlikte diğer tutuklu üç sanığın tahliyesine hükmetmişti.

Terör örgütü DHKP-C, Almanya’da Anayasayı Koruma Teşkilatının yasaklı örgüt listesinde bulunuyor.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz