HDP Sine-i Millete Döneriz Mesajı Verdi!

286 0

Terör örgütü PKK ile yakınlığıyla bilinen HDP tarafından yapılan açıklama da sine-i millet önerileri üzerinde düşündükleri açıklandı. Son birkaç aydır özellikle Diyarbakır il binası önünde çocuklarının HDP tarafından alınarak PKK terör örgütüne gönderildikleri nedeniyle eylem yapan ailelerin artması, partiyi oldukça zora sokmuştu.

Kayyumlar Sonrası Sine-i Millet Düşüncesi

Ailelerin eylemlerinin yanı sıra PKK terör örgütüne yardım ve yataklık eden başta belediye başkanları olmak üzere birçok HDP’li yöneticinin tespit edilmesi sonrası atanan kayyumlar, HDP’ye farklı bir yol arayışına nede oldu. HDP’nin halkın desteğini yeniden kazanabilmesi için sine-i millet için düşünmesine neden oldu.

HDP parti sözcüsü Günay Kubilay parti adına yaptığı açıklama da Sine-i millet meşru ve demokratik bir haktır diyerek, bu teklifi masaya yatırdıklarını söyledi. Kubilay açıklamasının devamında, “HDP olarak şu ana kadar biz bunu dile getirmedik. Ancak HDP’yi sevenler, birlikte yol yürüyenler, bazı aydın ve akademisyenler farklı bir mücadele yöntemi olarak, bunu önermektedir. Bu ay içerisinde yapılacak toplantı da bunu da değerlendireceğiz” dedi.

 


Oktay Salış

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.