İçimiz Yandı! Kardeş Ülke Pakistan’da Tren Faciası!

Pakistan’da Karaçi’den Lahor’a sefer yapan yolcuların tren içerisinde kendileri için kamp ocağında kahvaltı hazırlarken tüplerden iki tanesinin patlaması sonucunda çıkan yangında büyük bir felaket yaşandı. En az 74 kişinin öldüğü düşünülüyor.

Yangın sonucunda 74 kişinin yaşamını yitirip 44 kişinin yaralandığı kaza ile ilgili Pakistan Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid’in yaptığı açıklamada tren yolcuğunda bulunan yolcuların kahvaltı hazırlamak için kullandıkları kamp ocakları olarak bilinen küçük tüplerin iki tanesinin patlaması sonrası yangınını çıktığını söyledi. Çıkan yangından sonra alevlerin büyük bir hızla yayılarak trenin 3 vagonunu tamamen yakıp yok ettiği açıklamasını yaptı.

Kurtarma ekibinde çalışan görevlilerin açıklamalarına göre hayatını kaybeden yolcuların çocuğunun vagonlardan çıkamadıkları için vagonlarda yanarak bir kısmının ise yangından kaçmak için yolculuk sırasında trenden atlamaları sonucunda can verdiklerini söylediler. Hayatını kaybeden insanların DNA testi yapılarak kimlikleri tespit edilip ailelerine teslim edileceği söylendi. Yanın sonucunda yanan yolcular tanınamayacak hale geldikleri için bu yola başvurulmuş.

Hayatını kaybeden yolcuların çocuğunun Pakistan’ın yılın en büyük etkinliği olan Tebliğ Cemaati’nin düzenlediği etkinliğe giden katılımcılardan oluştuğu ifade edildi.

Büyük kaza sonucu Pakistan halkı büyük bir yasa büründü ve bu konular hakkında tedbir alınması gerektiğinden yakındılar. Çünkü yolculuk öncesinde ve yolculuk sırasında yolcular gaz ocağı konusunda uyarılmamış. Pakistan halkı artık böyle kazaların olmamasını istiyor.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz