İnstagram Bir Dönemi Daha Kapatıyor!

Geride bıraktığımız ay Takip sekmesini kaldıran ve takip ettiğiniz kişilerin hareketlerini göstermeyi artık sonlandıran Instagram bu defa da beğeniler için harekete geçiyor. Instagram beğeni sayısını göstermeyi bırakacağını bundan aylar öncesi itibariyle kullanıcılarına duyurdu.

Gerekçe olarak ise insanların duygu ve düşünceleri üzerinde olumsuz etki göstermesi durumudur. Temmuz ayında yapılan resmi açıklamada söz konusu değişikliğin Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda‘da test edilmeye başlandığı ifade edildi. Bu konu üzerinde çalışmalar yapan instagram yakın zamanda bu özelliği aktif edeceğini kullanıcılarına duyurdu. Böylece instagram bir dönemin daha kapanmasını sağlamış olacak.

 D’de ekleniyor!

Kullanıcılar paylaştıkları içeriklerin beğeni sayılarını görebilme özelliğine sahip fakat, bir başkası yani hesap sahibi dışında kalan hiç kimseye beğeni sayıları gösterilmiyor.

 

Semra Tuplek

Semra Tuplek , 1977 İzmir Doğumlu olup sitemizde Gündem ve Ekonomi kategorileri ağırlıklı olmak üzere haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz