İOS 13’de Neler Değişti?

213 0

Apple üretimindeki tüm akıllı telefonlarda kullanılan İOS işletim sisteminin yeni versiyonu İOS 13 tüm kullanıcılarına güncelleme olarak sunuldu.

Dün geceden itibaren sunulan İOS 13 kullanıcılar tarafından ister manuel isterlerse otomatik olarak güncellenebilecek.

İOS 13’de olan bazı değişiklikler dikkat çekiyor. Uygulamaların eriştiği gizlilik sınırları kısıtlanarak daha güvenilir bir gizlilik sağlandı. Ayrıca isteyen kullanıcılar ekran ara yüzünü “Dark Mode” şeklinde de kullanabilecek.

Peki iOS 13 ile gelen yeni özellikler neler?

Dark Mode:

Ara yüzü siyah hale getirmek muhakkak bütün kullanıcıları tarafından destekleniyor. Bu özelliği Apple’ın tüm uygulamalarında da kullanabilirsiniz.

Kullananlar yeni Dark Mode özelliğini isterlerse tüm gün olarak açık tutabilecek isterlerse ayarlar kısmından süresini ayarlayıp otomatik olarak geçiş sağlayabilecek.

Fotoğraflar:

Bu muhteşem özellik Dark Mode’dan sonra bir diğer güzel özellik ise fotoğraf uygulamasından geldi. Öncelikle uygulama sadeleştirilerek daha basit hale geldi. Kullanıcılar fotoğraflarına gün, ay, yıl ve fotoğrafların çekildiği konuma göre erişebilecek.

Ayrıca fotoğraf düzenleme araçları da daha sade bir şekil alarak İnstagram’daki düzenleme özellikleri gibi yapıldı.

Apple Haritalar:

Apple’ın kendi uygulaması olan ve zaman zaman problemlere sebep olan haritalar uygulamasına da düzenleme geldi. Gelen en iyi özelliklerden birisi de “street view” özelliği oldu.

Böylece Apple haritası kullananlarda artık sokak görüntüleriyle tarif alabilecek.


Sinan Demirdağ

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.