İYİ Parti’den iktidarla ortaklık açıklaması!

İYİ Parti geçtiğimiz zaman diliminde belirli şartların oluşması durumunda iktidarla ittifak yapabiliriz diyen grup başkan vekilleri Lütfü Türkkan’ı sert şekilde eleştirdi. İYİ Parti sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada AK Parti ile ittifak yapabiliriz diyen milletvekili Lütfü Türkkan’ın açıklamasına sıcak bakmadıklarını duyurdu.

İYİ Parti’den gelen önemli açıklama

Aziz Türk Milleti ve değerli medya mensupları: partimiz ülkemizi olabildiğin şekilde en iyi şekilde yönetmek için yola çıkmış bir siyasi partidir. Bizim esas amacımız parlamenter sistemi yeniden getirip, ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yarışabilir hale getirmektir. Grup başkan vekilimiz Lütfü Türkkan’ın açıklamaları son derece talihsizdir. Partimizin değerleri ile örtüşmemektedir. Milletimize bir söz verdik ve o sözü yerine getireceğiz. Sonuna kadar parlamenter sistemi savunacağız.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu acı durumun tek sorumlusu iktidardır. Yanlış giden bu düzeni Parti olarak değiştireceğiz ve eski istikrarımıza kavuşacağımızı olmuyoruz. Sürdürdüğümüz bu asil davada mutlaka alnımızın akıyla çıkacağız. Ülkemizin değerleri ve çıkarları için sonuna kadar çalışacağız ve hiçbir zaman ülkemizin aleyhine yapılan bir işe asla göz yummayacağız.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz