Karamollaoğlu, Ben Amerika’ya Güvenmiyorum

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Temel Karamollaoğlu, ABD’nin Türkiye’nin stratejik olarak dostu ve müttefiki olduğunu dile getirdi. Fakat geçtiğimiz süreçte ABD’nin son zamanlardaki tavrının endişe verdiğini söyledi.

Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin 10 yıl önce Suriye diye bir problemin olmadığını ve bu sorunun Türkiye’ye milyarlara mal olduğunu söylerken yüzlerce şehit verildiğini ve Suriye’nin mahvolduğunu söyledi. Temel Karamollaoğlu, bulunduğumuz durumda ise şimdi nasıl kurtulacağımızı bilmiyoruz ve bizim sayemizde ABD’nin Suriye’ye girdiğini söylerken biz aynı zamanda Suriye’nin toprak bütünlüğü türküsünü söyleyerek geziyoruz, dedi.

Temel Karamollaoğlu, Barış Pınarı Harekâtı sürecinden sonra Türkiye’nin karalı olduğunu ve mesafe kat ettiğini söylerken ABD ile birlikteliğin mecburiyetinin ortaya çıktığını dile getirdi. Temel Karamollaoğlu, süreç içerisinde ABD ile yapılan anlaşma sonucu 5 günlük ara verildi ve terör örgütlerinin bölgeden daha güneye ineceğini söylediler, dedi. Karamollaoğlu, şimdi göreceğiz bölgedeki terör unsurlarının güneye çekilip çekilmediğini dile getirirken bölgedeki güvenliğin nasıl ve kimin sağlayacağının belli olmadığını söyledi. Temel Karamollaoğlu, ama şu belli ki Amerika, Ortadoğu’ya, Suriye’ye girdi ve burada kalıcı olduğu ifade etti. Temel Karamollaoğlu, YPG’nin bölgeden çekileceğine yönelik olarak ”Ben Amerika’ya güvenmiyorum.” diyerek bölgeden çekildiğinin nasıl belli olacağını ve Türkiye’nin bölgeyi denetlemeye gittiğinde bir direniş görmez ise bu verilen sözün doğruluğunu görmüş olacağız, açıklamalarında bulundu.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz