Kılıçdaroğlu’ndan Adalet Vurgusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, işçilere yönelik olarak nerede bir sıkıntı nerede bir sorun varsa ben ve arkadaşlarım yanınızda olacak. Biz siyaseti halka hizmet etmek adına yapıyoruz. Cümleleriyle basın toplantısına başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,” şehitler hepimizin onuru şehitlere saygı duymak hepimizin görevidir ve bizim siyasi duruşumuz da bunu emreder, dedi. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz şehitleri adına toplanan 309 milyon nerede? Bu soruyu sorma. Niye sormayayım? Şehitlerin ve Gazilerin hukukunu savunmayacağım da para yiyenleri mi savunacağım? ” ifadelerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘‘Devletin dini adalettir. Vicdan sahibi olan herkes yüreğinde adaleti bir köşesinde tutar. Geçen hafta meclis de adalet reformunun birinci bölümü kabul edildi. Canlı olan tüm varlıkların hakkı ve hukuku vardır. Bu hakkı da koruyacak olan bizler, insanlardır. Bir düzenleme geldi diye adalet sağlandı diye bir şey yoktur. Biz adaleti mumla arıyoruz ve adalet bu ülkeye gelinceye dek mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz ” sözlerini dile getirdi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz