Malatya’da Kaçak Parfüm Operasyonu!

Malatya’da polis bir işyerine operasyon düzenledi. iş yerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde, 293 şişe sahte parfüm ve 156 litre parfüm ham metni hammaddesi ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, kentin merkezinde bulunan bir adreste orjinal parfümlerin sahtesinin üretildiğine dair  ihbarı değerlendiren  Malatya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, işyerine operasyon düzenledi.

Güvenlik güçlerinin büyük gizlilik içinde yaptığı teknik takip sonucu gerçekleştirdikleri operasyonda parfüm üretimlerin gerçekleştiği imalathane olarak kullanılan depoda ele geçirilen 293 şişe satışa hazır sahte olduğu belirlenen parfüm ve 3781 boş doluma hazır parfüm şişesi ve 156 litre de parfüm üretiminde kullanılan karışıma hazır kimyasal sıvı ele geçirildi. Operasyon sonunda Suriye uyruklu bir kişi gözaltına alındı.

Son yıllarda  çok fazla kullanılan orjinal marka parfümlerin sahte ürünleri Zehir saçıyor. Uzmanların yaptığı açıklamalar doğrultusunda orijinal parfümlerde bile birçok kimyasal madde bulunduğunu, sahte üretim parfümlerde ise bu oranın ve çeşidin daha fazla olduğu bildiriliyor. Sahte parfüm kullanmak cilde deriye en hassas bölgelere zarar verme anlamına geliyor. Orjinal parfümler markalar tarafından denetlenmektedir. İnsan sağlığını olumsuz etkileyecek etkenlerin en aza indirilir. Sahte parfümlerde ise bu tarz testlerin yapılmadığı ve denetlemelerin olmadığı için insan sağlığına olumsuz etkiler yaratacak maddeler içerirler. Sahte parfüm içeriklerinde anti-filiz, alkol gibi ucuz katkı maddeleri kullanılabiliyor.

 

 

 

 

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz