Meksika’da Bir Çiftlikte 25 Ceset Bulundu!

Meksikadaki bir çiftlikte yer alan çantalardan 5’i kadın olmak üzere 25 kişinin cansız bedenini ulaşıldı. Meksika savcılığının yaptığı açıklamada toplu cinayetin uyuşturucu satıcıları tarafından düzenlendiğini söyledi. Meksika bülteninde yer alan habere göre Meksika’nın en güçlü uyuşturucu baronlarının yer aldığı Jalisco eyaletindeki Tlajomulco kentinde bulunan çiftlikte toplu şekilde öldürülmüş 25 kişinin cansız bedenini ulaşıldı.

Jalisco savcılığı bu olay hakkında açıklamalarda bulundu. Ölen kişilerin 6’sını ailesi tarafından teşhis edildi. İlerleyen zamanlarda analiz çalışmalarına devam edeceğiz dedi. Savcı kimlik bilgileri öğrenilen kişilerin sabıka kaydının olduğunu söyledi. Bu toplu cinayet olayının araştırılmasına devam edeceklerini belirtti. Ulusal Muhafız Kuvvetlerin Toluquilla da bulunan bir depoya yapılan baskın sonucunda 15 kişi tutuklanmıştı. Tutuklanan kişiler sayesinde cesetlerin bulunduğu çiftliğe ulaşıldı.

Meksika’nın Uyuşturucu Kabusu

Jaliscoda uyuşturucu kartelleri en güçlü birlik olarak biliniyor. Eylül ayında, Guadalajaraya yakın bir yerde 119 poşette insan vücut parçaları bulunmuştu bu parçaların 41 kişiye ait olduğu tespit edilmişti.

 

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz