Meral Akşener: PKK ile Aranıza Mesafe koyun!

Katılmış olduğu bir tv programında  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kendine yöneltilen soruları yanıtladı. Meral Akşener,” Barış Pınarı Harekatı sonrası yapılan mutabakat sayesinde herkes kazanmış görünmektedir fakat biz ne kazandık? ‘dedi. Akşener, zaten Barış Pınarı Harekatı’nın geç kalınmış bir operasyon olduğunu belirtti. Akşener, sonuç olarak operasyon gerçekleşti ve Mehmetçik görevini yerine getirdi ve bunun sonucunda masaya oturuldu. Biz de bu durumu olumlu yönde karşıladık fakat ne kazandık? ifadelerini söyledi.

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a   ABD Başkanı Donald Trump tarafından yazılan mektuba yönelik olarak kesinlikle cevap verilmesi gerektiğini söylerken Akşener YPG/PKK’nın resmi devlet olma ihtimalinin önüne geçildiğini belirtti. Akşener, önceleri devletler arasında ilişkiler olurdu şimdi ise bipolar hastalıklı bir halde devlet insanları arasında ilişkiler oluştu, dedi. Meral Akşener, ”Liderler arasında iyi ilişkiler olabilir fakat yazılan bu çirkin mektuba cevap yazılması gerektiğini söylerken Türkiye’nin bu ciddiyetsizlik ve bundan ötürü gelen sululukla dış politikanın yürütülemez” ifadesini kullandı.

Meral Akşener, ‘ikinci bir açılımın gündeme gelebileceğini söyledi. Akşener, Abdullah Öcalan ile kankasınız ve bizim Mehmet yeni gitti diyorsunuz fakat hiçbir şekilde bir şey yapmıyorsunuz.” dedi. Akşener,” 23 Şubat’ta ben bunlar görüşüyor dedim ve şimdi ise ikinci bir açılımın gündeme geleceğini söylüyorum. Siz bizi Kandille sözleşme yaptınız diye karalayacağınıza Cumhur İttifakının ortaklarına diyorum ki PKK ile arasına mesafe koyun” söylemlerinde bulundu.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz