MHP’den Barış Pınarı Harekatı Açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Türkiye’nin düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda şu ifadelerde bulundu.

” Dünyanın iki büyük gücüyle varılan mutabakatlar Türkiye’nin sahadaki başarısının masadaki teyidi anlamına gelmektedir.”

Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlı duruşu sayesinde hem masada hem de sahada olumlu cevaplar elde etti. Güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridoru projesini tarihe karışmıştır. Türkiye Cumhuriyeti yurtiçinde başarı ile sürdürdüğü terör mücadelesi sonucunda yurtdışında da güzel başarılar elde etti. Özellikle Irak ve Suriye’de etkili oldu. Teröre karşı taviz vermeden duruşumuz tüm Dünya da saygı görmüş ve takdir edilmiştir.

Türkiye Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatıyla yedi cihana ilan ettiği terörle mücadelede en son Barış Pınarı Harekatına ulaşmıştır. Her üç harekatta da büyük ve önemli başarılara imza atılmıştır. Ayrım yapılmayarak sahada ki tüm terör örgütleri hedef alınmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı başlarken Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik yapılan gerek içerden gerekse de dışarından gelen kara propaganda girişiminde bulunanların ve bulunmakta isteyenlerin yaşanan gelişmeler karşısında bir kez daha tarihin yanlış yerinde durduklarını anladıklarını ümit ediyoruz. Tüm Dünyanın kabul ettiği şekliyle PYD/YPG’nin bir terör örgütü olduğu gerçeğini ülkemizdeki bazı siyasi partilerin ve muhaliflerin de kabul etmesini umut ederiz.

Elbette Türkiye varılan mutabakatların sonuçlarını dikkatle takip edecektir. Daha uyanık olmak mecburiyeti vardır. Su uyur, düşman uyumaz!  Yaralı askerlerimize Allahtan şifa şehit askerlerimizin ailelerinden baş sağlığı dileyerek konuşmasına son verdi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz