Niğde ÖHÜ üniversitesinde öğrenciler farkındalık yarattılar

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencilerinden Fatmagül ve Kader elim bir trafik kazası sonucu vefat etmesi tüm Türkiye’de üzüntülere sebebiyet vermiştir. Otomobil çarpması sonucunda 2 genç öğrenci hayatını kaybetmişti. Okul arkadaşları trafik kurallarına uyulması adına farkındalık yaratmak için siyah giyindiler. Siyah giyinmelerinin nedeni sessiz bir çığlık oluşturması, elim kazaların tekrar yaşanmaması ve trafiğe katılan tüm herkesin kurallara uymaya davet için olduğu belirtildi.

 

Kazada hayatını kaybeden üniversite öğrencilerinin isimleri Fatma Gül Uzun ve Kader Karaca olarak belirtildi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde bulunan bütün öğrencilerin siyah kıyafetlerini giymesi sosyal medyada büyük bir ses getirdi.

 

Üniversite Öğrencilerine Çarpan Sürücü Tutuklandı

Üniversite öğrencileri Fatma Gül Uzun ve Kader Karaca’ya çarpan sürücü Ömer Gündüz tutuklandı. 51 AAD 736 plakalı otomobili ile seyir halinde iken yolun karşı tarafına geçmeye çalışan öğrencilere çarpmıştı.

Hızlı bir şekilde arabası ile seyir haline geçen şahsın, sosyal medyadaki iddialara karşı olarak ışıklarda başka bir araçla yarışa yaptığı  belirtiliyor.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz