Ömer Çelik Trump’ın Yazdığı Mektuba Dair Açıklamalar Yaptı!

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermiş olduğu mektupla ilgili olarak AK parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama geldi. Yazılmış olan mektubun ABD başkanı Donald Trump’a bizzat iade edildiğini ve konunun kapandığını ifade etti.

Ömer Çelik, aynı zamanda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik , Kıbrıs’ın diğer tarafında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bayrağına yapılmış olan saldırıyı kınadığını ve bu olayın yapılmasında küçük çaplı birkaç kişinin değil, sistematik olarak düzenlenmiş bir faaliyet olduğunu ifade etti.

Okullarında otizmli çocuklara karşı bir dışlanma söz konu ile ilgili olarak Ömer Çelik, bunların her yönüyle araştırıldığını ve sonunda gereken tüm tedbirlerin alındığını söyledi. Okul müdürü ve yardımcısının ihmalinden kaynaklı olarak görevlerinden alındığını ve bazı velilerin bilinçsizliğinden kaynaklı sorunlar varsa da bunun da giderileceğini ifade etti. Hiçbir çocuğun diğerinden ayrılmayacağını ve bütün çocuklar bir evrendir, dedi.

AK parti sözcüsü Ömer Çelik, ABD ile ilişkiler üzerine müttefikler arasında diplomasinin daha çok geliştirme eyleminin de olunmasının gerektiğini aksi takdirde bu durumun ilişkilere zarar vereceğini söyledi.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz