Osman Kavala Havalimanında Gözaltına Alındı!

493 0

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Gaziantep’ten uçakla İstanbul’a dönen iş adamı Kavala’ya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Havalimanı’nda gözaltı işlemi uygulandı. Kavala’nın “kısıtlılık kararı olan bir savcılık soruşturması” gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi. Daha sonra Kavala, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine getirildi.

UÇAKTA GÖZALTI

Kavala’nın Gaziantep’te Alman Goethe Enstitüsü ile birlikte gerçekleştirilmesi planlanan bir projenin toplantısından döndüğü sırada gözaltına alındığı ifade edildi. Polisin Kavala’nın uçaktan inmesine izin vermeden, uçağa binerek gözaltı yaptığı bildirildi.

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, İletişim Yayınları’nın sahibi işadamı Osman Kavala, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı. Polisin sivil toplum çalışmaları yapılan Anadolu Kültür A.Ş. ofisinde arama yaptığı bildirildi.

BİLGİSİNE BAŞVURULACAK

Polis, Kavala’nın gözaltına alınma gerekçesi konusunda “gizli bir soruşturma” ifadesi dışında bilgi vermedi. Kavala’nın “kısıtlılık kararı olan bir savcılık soruşturması” gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi. İçişleri Bakanlığı kaynakları da, sorular üzerine, “15 Temmuz öncesindeki bazı toplantılar konusunda Kavala’nın bilgisine başvurulacağını” söylediler.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.