Oyun Severlere Müjde!

Geçtiğimiz yıl yükselen vergi fiyatları, kurlar ve oyun vergilerinin oyunculardan kesilmesiyle oyun fiyatları bir hayli yükseldi. 470 TL altı AAA yapım Xbox One ve PlayStation 4 oyunculara bu duruma çok tepkiliydi.

Xbox Türkiye ekibi de bu isyana kayıtsız kalmamış olacak ki yeni çıkacak olan oyunlar Microsoft Store’ uygun fiyatlara satılacak.

Max Payne, Alan Wake ve Quantum Break gibi isimlerden şina olduğumuz Remedy, yakın zamanda Türkiye’de yeni çıkan Türkçe altyazılı oyunu Control’ü yayınlayacak.  “Control” oyunu Xbox One kurulumunda 145 TL ye satışa sunulacak. Yine aynı oyun PlayStation 4’ler için PlayStation Store’da 259 TL’ye ön satışa sunuldu.

Oldukça yakın zamanda çıkarılan Metro Exodus oyunu da Xbox One’da 180 TL, PlayStation 4‘te 299 TL ‘den satışa sunuldu. Arada kaynaklanan bu fiyat farkı bazen 40 TL olurken bazen de 100 TL olabiliyor. Peki, fiyat farkının bu kadar değişkenlik göstermesinin sebebi ne?

Hem Microsoft hem de Sony, oyun fiyatlarını Avrupa’ya göre belirliyor. Bu fiyat farkının oluşumu da kafa karıştırıyor. Değerlendirmeye göre ya Xbox Türkiye oyun severlere kampanya sunuyor ya da PlayStation Türkiye ekibi fiyat konusunda ısrarı olup geri adım atmıyor.  Bu konu hakkında net bir bilgi yok.

 

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz