Polis stüdyoya geldi gözaltına aldı

257 0

Müge Anlı canlı yayında ortaya çıkan babası Abdullah Gazi Akbıyık’ı öldüren genç kız gözaltına alındı!

Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınından sonra gelen sarsıcı itiraf üzerine polis ekipler Müge Anlı stüdyosuna geldi. Abdullah Gazi Akbıyık’ın eşi Kıymet Hanım ve kızını gözaltına aldılar. Savcılıkta ifade veren anne – kız, ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilecek.

HERŞEYİ MÜGE ANLI’YA İTİRAF ETTİLER

Babasını öldürdüğünü itiraf eden kızı ile annesinin sorgusu Afyonkarahisar’da yapılacak.

Abdullah Gazi Akbıyık’ın eşi Kıymet Albayrak ve kızının Müge Anlı’ya anlattıkları gerçeklerin ardından Bahçelievler asayiş şube müdürlüğü ekipleri ATV stüdyolarına geldi. Ekipler Kıymet Hanım ve kızını gözaltına aldı. Anne kız polisler arasında stüdyodan çıkarken birbirlerinin ellerini bırakmadılar. Bir polis ekibi de anne kızı Afyonkarahisar’a götürmek için İstanbul’a doğru yola çıktı. İfadeleri cinayetin işlendiği kentte alınacak. Soruşturmayı yürüten Afyonkarahisar asayiş şube müdürlüğü ekipleri anne kızı sorgularının ardından savcılığa sevkedecek.

“EVİMİZE SEVGİLİLERİNİ GETİRİYORDU”

Müge Anlı’nın nasıl bir adamdı baban sorusuna Akbıyık’ın kızından dramatik yanıt geldi: “Sürekli annemi dövüyordu. Evimize sevgililerini getiriyordu. Hep şiddet… Hep çocukları yaşındaki insanlarla birlikte oluyordu, onları eve getiriyordu, annemi kadından saymıyordu. Bizi çocuğu olarak görmüyordu. Biz istemiyorduk eve başkalarını getirmesini ama bizi hiç dinlemiyordu, kaale almıyordu. Annemi saçından başından hep testereyle dövüyordu. Eline ne geçerse vuruyordu. Yapma diyorduk bizi de dövüyordu.”

ÖLDÜRME ANINI İTİRAF ETTİ

“Annemin kafasına silah dayayıp zorla senet imzalattı. Sonra tartışmaya devam ettiler, dövmeye başladı o sırada ben araya girdim silah patladı birden. Kime geldiğini anlayamadık. Silah babamın elindeydi, baktım babam birden yere yığıldı” dedi.

Genç kız annesini korumak isterken babasını öldürdüğünü tüm detaylarıyla yayından sonra Müge Anlı’ya anlattı.

Kaynak: demokrasigazetesi.com


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.