Rusya’da 13 Adet Minibüs Aynı Anda Ateşe Verildi

Rusya’dan bir firmaya ait minibüsler gece saatlerinde park halinde dururken aynı anda ateşe verildiler.

Rusya’nın başkenti Moskova’ya bağlı olan Ramenskoye kentinde bir şirkete ait otoparkta gece saatlerinde yangın çıktı. Neredeyse otoparkta bulunan tüm minibüsler, çıkan yangın sonrası kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ekiplerinin uzun saatler süren çalışmaları sonrasında yangın kontrol altına alındı. Otoparktaki tüm minibüslerin aynı anda yanmaya başlamasından dolayı itfaiye ekipleri ve firma yöneticileri tarafından akıllarda şüpheler oluştu. Konuyla ilgili Moskova başsavcılığı soruşturma başlattı.

13 Minibüs Kullanılamaz Hale Geldi

İtfaiye ekiplerinin yanı sıra Moskova polisi de otoparkta çıkan yangınla ilgili inceleme yaptı. Polis ekiplerinin yaptığı ilk incelemeler sonucu tüm minibüslerin yanıcı bir madde ile yakıldığı tespit edildi. Bunun üzerine otoparkın çevresindeki tüm işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtları toplatıldı.

Firma yetkilileri olayın sadece basit bir yangın olmadığını belirtti. Bu eylemin bir sabotaj olma ihtimali olduğundan, bu hususta bir rapor çıkarılmasını ve eylemi gerçekleştiren faillerin bulunmasını istediklerini açıkladı.

Çıkan yangının ardından otoparktaki 13 minibüsün de kullanılamaz hale geldiği açıklandı.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz