S-400’lere Verilen Paralar Ne Olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak parlamento toplantısı sonrası açıklama yaptı. CHP sözcüsü Öztarak: S- 400 hava savunma sistemleri için Rusya’ya verdiğimiz paralar ne olacak? Dedi.

Toplantının ardından yaptığı konuşmadan bazı satır başları şu şekilde oldu

Ülkemizin çıkarlarını alakadar eden hiçbir sorun çözüme kavuşmamıştır. Saraydaki şahıs çok mutlu, bu kadar mutlu olmasındaki sebep nedir?

Recep Tayyip Erdoğan ve Donald Trump arasında önemli birtakım meseleler ile ilgili görüşme oldu. Bu ikili temas devletimizin kayıtlarına geçti mi? Bunu açıklayacak kişi de ancak kendisine sandalye dahi verilmeyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’dur. S 400 hava savunma sistemlerine ödediğimiz o kadar para ne olacak? Cumhurbaşkanını ve milletimizi aşağılayan ve Bir düzine hakaretlerle dolu olan kağıt parçası hala yerde beklemektedir. Donald Trump hala özür dilemedi. Saydığım bu kadar sorunun cevabını alamadık.

Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili hala olumlu bir gelişme yok. Askıda bekleyen f-35 ve parasını ödediğimiz S-400’ler sorunu hala çözülmemiştir. Halkbank ile ilgili dava karşımızda hala duruyor. Suriye’deki petrol bölgelerini kontrolünü ABD aldım diyor peki Suriye’nin toprak bütünlüğü nasıl korunuyor?

 

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz