Samsung’un Katlanabilir Ekranlı İlk Telefonu Piyasaya Sürüldü

Kırıldığı iddia edilen Galaxy Fold telefonlar kısa bir süre önce piyasadan toplansa da tekrar satışa sunulacağı duyuruldu. İlk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak telefonların; ABD, İngiltere ve Singapur’da da satışa sunulacağı belirlendi.

Galaxy Fold model akıllı telefonların piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra ekranlarının kırıldığı söylendi. Piyasaya sürülen telefonlar kısa süre içerisinde toplatıldı. Teknik soruların çözümlenmesi ile tekrar satışa sunulacak olan Galaxy Fold serisi meraklılarını heyecanlandırdı.

Sorunları giderilmiş olan bu model kısa süre sonra Güney Kore’de stantlarda yer alacağı belli oldu. Hemen ardından da İngiltere’de satışa sunulacak.

Fiyatını merak eden oldukça fazla kişi var. Henüz Türkiye’ye gelmeyen Galaxy Fold akıllı telefonun yurt dışı fiyatı 1,980 $ olarak belirlendi.

Samsung bu ilginç özellikle telefonu rakip firmalarından daha önce piyasaya sürmek istiyordu. Haber kısa sürede Güney Kore’den geldi. Telefonun geliştirildiği ve satışa hazır hale getirildiği açıklandı.

 

Özellikle Çinli şirketlerle rakip halinde olan Samsung’un geçtiğimiz yıllarda Çin’in yerli markası Huawei ile düşüş yaşadığı görüldü. Ardından Çinli şirketlerde katlanabilir telefon üreteceğini duyurdu.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz