Şiddetli Yağışlara Teslim Olan Japonya’da On Kişi Hayatını Kaybetti

Japonya’da yağışların Sebep olduğu sel ve toprak kaymalarından dolayı tam sayı bilmemekle birlikte on kişinin hayatını kaybetti bildirildi. Japonya’da bir ajansın haberine göre, İki gündür şiddetli yağışın etkisini gösterdi. Japonya’nın başkenti Tokyo’nun, doğusundaki

Çiba idari bölgesinde 9 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Kuzeydeki Fukuşima idare bölgesinde ise 1 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Tchibo bölgesinde yağışlar nedeniyle 15 nehir taştı, 1800 insan evlerinden kurtarılıp tahliye edildi 1200 öğrenci okullarında fazla yağışdan dolayı mahsur kaldı. Yangın ve afet yönetimi kurtarma ekipleri,Sanma o kentinde anaokulunda mahsur kalan 60 öğrenci ve öğretmenlere özel araçlarla anaokulundan tahliye etti. Giba idare bölgesindeki Narita havalimanı’nda uçuşlar iptal edildi, tren ve otobüs seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle 3 bin yolcu madur oldu otobüs terminalinde geceyi geçirmek zorunda kaldı. Bölgede Şiddetli yağmur nedeniyle hastane ve bakım evleri de su altında kaldı.

Japonya Meteoroloji ajansa şiddetli yağan yağmurun 12 saat içinde metrekareye 280 mm yağmurun yağdığını bildirdi. Sakura ve Kamogava kentlerinde de aynı süreçte 1 metrekareye 240 milimetre yağmur yağdığını söyledi. Fukuşima idari bölgesinde Soma kentinde bir kadın selde sürüklenen aracının içinde ölü olarak bulundu.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz