Snapchat Yükselişte!

Bildiğimiz gibi İnstagram’a story özelliği geldikten sonra hızla popülerliğini kaybeden Snapchat aslında sanıldığı gibi de popülerliğini kaybetmiş değil. Son yılın verilerini yayınlayan şirket kullanıcılarının 7 milyon arttığını belirtirken Snapchat AR’da da kitleye sahip.

Yine de eski popülerliği olmayan snapchat her ne kadar bünyesine 7 milyon yeni kullanıcı kattıysa da rakip uygulamaları kadar iyi değil.

Son Üç Aylık Dönemde Snapchat Kullanıcı Sayısı

İnstagram ve Facebook gibi büyük şirketlerle kıyaslandığında 7 milyon kullanıcıyla az bir erişime sahip olan snapchat’in rakipleri İnstagram ve Facebook’ta 500 milyona aşkın kullanıcı yer alıyor.

Ancak şirketin CEO’su olan Evan Spiegel yaptığı açıklamada son dönemde büyük yol kat ettiklerini ve hızla geliştiklerini öne sürdü. Her ne kadar geride kalmış gibi görünen bir şirket olsa da AR konusunda son dönemde 30 milyon kullanıcı yer aldı. Bu da AR konusunda başarılı olacaklarını belirtiyor.

Snapchat AR sektöründe adını duyurmayı hedefliyor

Verilere bakılacak olursa Snap AR kullanıcıları 600 binden fazla filtre oluşturmuş durumda buna kıyasla İnstagram filtre oluşturma için kullanılan Spark AR’ın kaç filtre ürettiği bilinmiyor. Bazı filtlerinde kaldırılacağı duyurulan Spark AR’da elimize net bir veri geçemeyeceğe benziyor

 

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz