Suriye’nin Kuzeyinde Bulunan El Bab’da Bombalı Terör Saldırısı!

Suriye’nin kuzeyinde yer alan ve Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında teröristlerden temizlenen El-Bab ilçesinde gerçekleşen bombalı eylemde ilk bulgulara göre 10 olan ölü sayısı 18 kişiye yükseldi.

Suriye’nin kuzeyindeki El-Bab ilçesine bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Fırat Kalkanı Harekâtı sonrasında askeri muhaliflerin kontrolü altına geçen El-Bab şehir merkezindeki ilçe otogarına bomba yüklü araçla terör saldırısı düzenlendi. Gerçekleşen saldırıda 18 kişinin yaşamını yitirdiği bunun yanı sıra en az 30 sivilin de yaralandığı açıklandı. Yaşamını yitirenlerin sayısının artmasından endişe ediliyor.

Çevrede Büyük Hasar

Gerçekleşen patlama sonucunda civarda bulunan çok sayıda araç yandı. Ayrıca şiddetli patlama sebebiyle çevrede bulunan binalarda da büyük hasar meydana geldi. Olay yerine kısa sürede yetişen sivil savunma ve itfaiye ekipleri başlayan yangına müdahale etti. Yerel güvenlik güçleri ise saldırıyı gerçekleştirenleri ve arkasında kimlerin olduğunu araştırıyor.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Çok Sert Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı gerçekleşen saldırının ardından olayla ilgili açıklamasında “Bir türlü insanlığı öğrenemeyecek olan bu zalim terör örgütleri, yine masum insanların canlarını almaya devam ediyor. Sürekli aynı yöntemleri kullanarak masum sivil halkı hedef alıyor. Bu seferde Fırat Kalkanı Bölgesi’nde bulunan El-Bab ilçe merkezinde bombalı araçla saldırı düzenleyen bu terör örgütü, 10 masum sivili hayattan kopardı 15’ten fazla insanı ise yaraladı” ifadelerine yer verildi.

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz