Suudi Arabistan’da İlk Kez Kadın Güreşi Düzenleniyor!

238 0

Suudi Arabistan, Dünya Güreş Eğlencesinin ilk kez düzenlediği kadın Amerikan güreşine ev sahipliği yapacağını açıkladı.

WWE’in resmi Twitter hesabından açıklamaya göre Suudi Arabistan yapılacak olan güreş müsabakalarının afişlerini düzenlenecek plan başkent Riyad’da asıldığını açıkladı.

Bu konu ile ilgili Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanlığından güreş müsabakalarına ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Kadın Amerikan güreşinden önce Suudi Arabistan’da 27 Nisan 2018 yılında Cidde kentinde ilk kez erkek Amerikan müsabakaları gerçekleştirilmişti.

Güreş müsabakaları için Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanı, Dünya Güreş Eğlencesi ile 10 yıllık bir antlaşma imzalamıştı.

Suudi Arabistan kadınlara en son tanıdığı haklardan sonra bu haber başta Suudi Arabistan halkını yani kadınları mutlu ederken, Arabistan’da ki bu gibi yeni gelişmeler dünya basınını da mutlu ediyor.

Bu gibi spor konularına ev sahipliği yapmaya başlayan Suudi Arabistan’ın bir sonra ki hamlesi merak ediliyor. Müsabakaların yapılmasının yanı sıra Arabistan halkındaki kadınların kadın Amerikan güreşini izleyip izlemeyeceği konusunda da bir açıklama gelmedi.


Sinan Demirdağ

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.