Tanzimde nohut ve mercimek satışı bugün başlıyor. Fiyatları ne kadar?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Anadolu Ajansı Editör Masası’nda, tanzim satışlarda nohut ve mercimeğin bugün, pirincin ise haftaya satışına başlanacağını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nohut ve mercimeğin bugün, pirincin de haftaya tanzimde satışa sunulacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli, “Nohut 5,5 lira, mercimek 4,5 liradan satılacak” dedi.

Anadolu Ajansı Editör Masası’nda gündemi değerlendiren Bakan Pakdemirli, tanzim satış noktalarıyla ilgili konuştu. Tanzim satış noktaları konusunda Tarım Kredi Kooperatifleri ve belediyelerin çok hızlı organize olduklarını söyleyen Pakdemirli, “Gerçekten bir ekip çalışması oldu. Buradaki amaç çıkan yangını söndürmekti. Yüzde 40 ila 50 civarında marketlerde bir indirim olmuştur. Maksat hasıl oldu böylece” dedi. Tanzimde oluşan kuyruklara da ePTT üzerinden çözüm üretildiğini vurgulayan Bakan, “Üç beş dakikalık kuyruk oldu dediler buna da çözüm bulundu ePTT üzerinden isteyen vatandaşlarımız tanzim satışta kuyruğa girmek istemeyen buradan ürünlere ulaşabildi. Bir haftada organize olduk bir haftada da neticeyi aldık. Sebze-meyve hal organizasyonu tarafında en fazla 15-20 güne ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Daha sonra tanzim satış noktaları gelecek talebe bağlıdır” dedi.

FİYATLARI BELLİ OLDU
Bakan Pakdemirli, tanzim satışta bugünden itibaren nohut ve mercimeğin de satışa sunulacağını anlattı. Bakan Pakdemirli şöyle konuştu:

“Nohut ile mercimek bugün devreye giriyor. Piyasa fiyatlarının yarısı tutarında. Pirinci de haftaya 5 kilogramlık paketlerde satmaya başlayacağız. Nohut 5,5 lira, mercimek 4,5 liradan bugün satılmaya başlanacak. Pirinci de haftaya kilosu 6 liradan satmış olacağız.”

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz