THY Uzakdoğu’ya ve Amerika’ya Yeni Hatlar Açacak

Türk Hava Yolları’nın Asya ve Amerika kıtalarına yeni hatlar açacağına dair önemli haber, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı tarafından paylaşıldı. İstanbul Havalimanı’nda bulunan üçüncü pistin kullanımına başlanmasıyla beraber, Uzak Doğu’da öncelikli olarak Çin’e ve Japonya’ya, yanı sıra başka ülkelere ve Amerika kıtasındaki birtakım ülkelere THY’nin yeni hatlar açacağı bilgisi havacılık kamuoyunda heyecan yarattı.

Aycı, yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı’nın resmi açılış tarihinden bugüne bir yıllık bir sürenin geçişini belirtirken, taşınma sürecinin sonrasında altı aylık bir sürenin arkada bırakıldığına işaret etti. Bu denli büyük kapsamda bir taşınma sürecinin dünya genelinde az rastlanır olduğunu belirten Aycı, planlama konusundaki sağlamlık ve verimden yana oldukça başarılı çalışma programıyla bu süreci başarılı bir biçimde hayata geçirdiklerini vurguladı.

Meydana gelen küçük problemlerin de hızlı bir biçimde çabalanarak ortadan kaldırıldığını söyleyen Aycı, sistem açısından sürekli ek iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Uzak Doğu’da, Osaka’dan Çin’deki Xian noktasına kadar pek çok merkez için yeni seferlerin meydana geleceğini sözlerine ekledi. Aycı, Los Angeles’tan Singapur’a pek çok yerde THY hatlarının frekanslarının artacağının altını çizdi.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz