Ülke Genelinde Radarla Hız Denetimi Yapıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde yasal hız sınırlarının üzerine çıkarak ihlalde bulunan kişileri tespit etmeye devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen radarla hız denetimi çalışmalarında çok sayıda hız ihlali durumumun meydana geldiği saptandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklaması ışığında, son denetimlerde hız ihlali yaptığı belirlenen araçlara ait sayının 20 bin 862 olduğu bildirildi. Açıklama çerçevesinde, ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının ortaya çıkışında hız ihlali durumu yüzde 36 oranında bir büyüklüğü temsil ediyor. Bu durumlara engel olunması ve sürücülerdeki yakalanmaya ilişkin risk algısının yükseltilmesi maksadıyla 2-3 Kasım tarihlerinde hızla ilgili denetimler uygulandı. Amaç, sürücülerin yasal sınırlar çerçevesinde araç sürmelerinin teşvik edilişi olarak açıklandı.

Yoğun denetimler sonucu, 20 bin 862 adet hız ihlali tespit edildi. Bu tespitlerin yüzde 65’lik kısmı sürücülere bilgi verilmesi yoluyla, yüzde 35’lik kısmı ise araç plakasına ceza verilmesi yoluyla yasal karşılığını buldu. Ülke genelinde uygulanan denetimler uyarınca, 380 adet aracın trafikten men edildiği bilgisi aktarıldı. Bu bağlamda geçici olarak geri alınan sürücü belgesi sayısının 7 olduğu paylaşıldı. İlave olarak, denetimler çerçevesinde saptanan kural ihlali sayısının 23 bin 102 olarak ortaya çıktığı dile getirildi.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz