Van’da Zırhlı Aracın Devrilmesi Sonucu 26 Asker Yaralandı

Erciş den Van’a gelen askeri konvoydaki zırhlı araç Van Erciş karayolunun 30. kilometresinde lastiğinin patlaması sonucu devrildi. Kazada yaralanan 26 asker, olay yerine sevk edilen ambulanslarla özel ve devlet hastanelerine kaldırıldı.

Van Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ile Emniyet Müdürü Ali Karaboğa 100. yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne giderek yaralıların hakkında bilgi aldılar ve yaralıları ziyaret ettiler.

Hastane çıkışında açıklama yapan Bilmez yaralılara hastanede gerekli müdahalelerin yapıldığını belirterek şunları aktardı.“Dün akşamüzeri askerlerimizi taşıyan zırhlı araç Erciş ilçesinden Van’a doğru gelirken lastik patlaması sonucu devrildi. 26 yaralı askerimiz var. Yaralı askerlerimizin hepsini özel ve devlet hastanelerine sevk ettik. Yaralılardan 10 askeri Van 100. Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Fakültesine, 14 askerimizi Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, iki askerimizi ise özel hastanelere kaldırdık. Tüm yaralılara gerekli müdahaleler yapılıyor. Allah tüm askerlerimize acil şifalar versin. Yaralıların sağlık durumları ile ilgili şu an bilgi vermek için çok erken. Ancak çoğunun hayatı durumu iyi. İnşallah hayati tehlikesi bulunan kimse olmaz” ifadelerine yer verdi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz