WhatsApp, Android İçin De Parmak İzi Özelliğinin Müjdesini Verdi

Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp kendisini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcıların da büyük bir beklenti içinde olduğu WhatsApp‘tan, yeni bir özellik geleceği duyuruldu. Kullanıcılar karanlık mod özelliğinin gelmesini beklerken WhatsApp tarafından farklı bir müjde geldi. Artık uygulamayı parmak izi sensörü ile açmak mümkün olacak. WhatsApp, güvenliği bir adım daha yukarıya taşımayı hedefliyor.

WhatsApp Android İçin Parmak İzi Korunması Başlıyor.

WhatsApp tarafından yayınlanan tanıtım yazısında, Android kullanıcıları için bu yeni özelliğin müjdesi verildi. Artık cihazınızın kilidini açmış olsanız bile uygulamaya parmak izinizi taratmanız gerekecek.

WhatsApp bu özelliği geçtiğimiz Şubat ayında iOS cihazlar için kullanıcıların deneyimine sunmuştu. iOS kullanıcıları bu özelliği aktifleştirmek için ilk önce ayarlara giriş yapması gerekiyor. Sırasıyla hesap>gizlilik ayarları>parmak izi kilidi seçeneğini takip ederek parmak izi korumasını aktif edebiliyor. Ayrıca uygulamanın kaç dakika sonra kilitlenebileceğini de seçebiliyor. Bunlara ek olarak da, bildirim panelinde mesajların içeriğinin gösterilmesi kapatılabiliyor.

Hâlihazırda bünyesinde uçtan uca şifreleme sistemi bulunduran WhatsApp bu yeni gelecek parmak izi güvenlik seçeneği ile Android kullanıcıları için ekstra bir güvenlik katmanı oluşturuyor.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz