WSP: Trump Devlet Dairelerinin New York Times ve Washington Post’un Aboneliklerini İptal Ettiriyor

Wall Street gazetesinin haberine göre ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray yetkililerine dayanarak bütün devlet dairelerinde New York Times ve Washington Post’un aboneliklerinin yenilenmemesi talimatı verdiği söyleniyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham’ın gönderdiği bir e-postayla “Federal kurumların aboneliklerinin yenilenmemesi ile büyük tasarruf yapacağız. Vergi mükelleflerinin yüz binlerce doları kurtulacak.” söylerimdebulunduğu söyleniyor.

Trump, bu haberden üç gün önce ise Beyaz Saray’ın bu gazetelerin aboneliklerini iptal ettirmişti. Donald Trump, Fox News’daki bir mülakatta New York Times için şu ifadeleri kullandı “Artık Beyaz Saray’da (bu gazeteyi) istemiyoruz. Washington Post ile aboneliklerini muhtemelen iptal ettireceğiz. Çünkü bunlar sahte haberler yapıyorlar.” demişti.

Ve Beyaz Saray’dan elde edilen bilgilere göre Beyaz Saray’a getirilen gazeteler arasında New York Times ve Washington Post’un yer almadığı söyleniyor. Beyaz Saray’da abonelikleri iptal edilen gazetelerin (New York Times ve Washington Post) diğer devlet dairelerinde de aboneliklerin sona erdirilip erdirilmeyeceği merak konusu haline gelmiştir. Ve bu konu hakkında gazetelerden gelecek olan yorumlarda büyük bir heyecanla bekleniyor.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz