Yapılandırma İçin Detaylar Belli Oldu!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından (TBB) büyük kuruluşları kapsayan planları hazırladığı borç yapılandırma paketinden sonra da küçük işletmeleri konu edinen ve kobilere nefes aldıracak yapılandırma paketi 25 milyon liranın altında bulunan kredi borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili paketin içeriği açıklandı.

TBB’nin hazırlamış olduğu çerçeve anlaşmaya göre, yapılandırma zamanıyla ilgili olarak en fazla vade 60 ay olacak. Vade yapısı yapılan fizibiliteye göre belirlenip o şekilde devam edecek. Yani bütün firmalar adına 60 ay vade uygulaması yapılmayacak.

Haber merkezlerinden edinilen bilgi kaynaklarına göre, ödeme planının ardından, yapılandırılan kredilerin tümünün tasfiye edilmesi gerekecek olmakla beraber, yapılandırılan toplam tutarın en çok yüzde 25’lik kısmının, ödeme planının ardından gelen döneme devretmesi de söz konusu olacak.

 

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz