Yılmaz Gökdel 79 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Türkiye Futbol Federasyonu, Yılmaz Gökdel’in vefat etmesi ile ilgili başsağlığı mesajını yayımladı. Mesajın içerisinde ise, “A Milli Takımımızın eski teknik direktörü olan, eski milli takım futbolcumuz olan, Galatasaray Kulübünün eski futbolcusu ve Türk futbolunun en değerli ismi Yılmaz Gökdel, 79 yaşında hayata gözlerini yumdu. Merhum Yılmaz Gökdel’e Allah’tan rahmet, ailesi, tüm sevenleri, Galatasaray camiası ve futbol ailesine başsağlığı dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray takımında 1964-1970 seneleri içerisinde futbol oynamış olan Yılmaz Gökdel, 5 defa A Milli Takım, 4 defa ise Ümit Milli Takım’da formayı terletti.

Futbolu bırakmasına sonra birçok takım yönetici kadrosunda yer alarak teknik direktörlük yapan Gökdel, 1984-1985 yılında ise A Milli Takımın başına geçti. Ümit Milli Takım’da da teknik direktörlük şansı bulan Gökdel, TFF bünyesinde de önemli görevler üstlendi.

Yılmaz Gökdel’in cenaze töreni, 6 Kasım Çarşamba günü İstanbul Levent Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazından sonra Topkapı Eski Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Galatasaray takımı da Yılmaz Gökdel’in vefat etmesi dolayısıyla başsağlığı mesajını yayınladı.

 

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz