Yine Vahşet! Yine Kadın Cinayeti!

İzmir’in Buca ilçesi yeni bir kadın cinayetiyle uyandı! günün erken saatlerinde başlayan olay yeşil bağlar mahallesi 637/58’nci sokakta bulunan apartmanın üçüncü katında meydana gelen olayın iddialara göre Yakup p. ve hayat arkadaşı sevgi p. İle nedeni bilinmeyen sebeplerden dolayı şiddetli bir şekilde tartışmaya başladığı ve tartışmanın ardından olay kavga boyutuna kadar gittiği öğrenildi.

Öfkesine yenik düşen ve kavganın dozunu artıran koca eline aldığı baltayı hayat arkadaşı sevgi hanıma vurmaya başladı. Aldığı ölümcül darbelerle kanlar içinde yere yığıldı. Olayı gerçekleştiren koca hemen polisi arayarak hayat arkadaşını öldürdüğünü beyan etti. Polisin ve sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesiyle talihsiz kadının sağlık kontrollerinin yapıldığını fakat sevgi p’nin olay yerinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Gelişen olayın nedenlerini anlatan komşuları sık sık kavga ederlerdi biri engelli dört çocuğunun olduğunu söyleyen komşuları olayın nasıl bu dereceye geldiklerini bilmediklerini söylediler. Olayın meydana geliş tarihi kadına şiddete hayır mücadelesinden hemen sonra gerçekleştiği ve kocanın eşine daha öncede şiddet uyguladığını bu şiddet sonrasında sevgi p’nin karakola gidip eşinden şikayetçi olduğu fakat çocuklarının hatırına şikayetini geri almıştı.

Cenazeyi gören akrabaları sinir krizi geçirirken eşini baltayla öldüren koca polisler tarafından emniyete götürüldü. Talihsiz kadının cenazesi İzmir adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Kocanın  cinayeti neden işlediği bilinmiyor polis bu konu hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

 

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz