Youtube Android’de Değişiyor Mu?

Google bünyesindeki uygulamaları sık sık değiştirip onları daha çok geliştiriyor. Yakın zamanda Asistan ve Haritalar uygulamalarını değiştiren Google şimdi de Youtube’u değiştireceğini açıkladı.

Android kullanıcıları için yeni bir değişim!

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Youtube üzerinde yaptığı değişiklikler ekran görüntüsü olarak yayınlanmıştı. Ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla Google artık Youtube’daki videoların altındaki yorumları açıklama kısmına taşıyacak gibi duruyor. Önceden önerilen videoların altında yer alan yorumlar bu sayede kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılabilecek. Kullanıcılar videoyu izlerken aynı zamanda videonun altındaki yorumları okuyup kendileri de yorum ekleyebilecek.

Test aşamasındaki bu özellikte kanal izleyicileri videoya yapılmış 3 yorumu hemen en başta görebiliyor. 140 karakter ve altında oluşan yorumların ya da sabitlenmiş yorumların yer alacağı belirtiliyor.

Google’ın değişiklikleri devam ediyor

Google değişikliklerini sürdürüyor. Bunlarla birlikte yakın zamanda Google Asistan için kısa yol kartları devreye sokmayı planladıklarını duyurdu. Ayrıca belirttikleri Haritalar içinde Gizli Mod’u aktif hale getirdi.  Böylelikle Google hem kullanıcılarına aha yeni ve kullanışlı arayüzler sunuyor hem de kullanıcıların güvenliğini daha sıkı bir hale getiriyor.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz