MHP’den Davutoğlu’na sert sözler

243 0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu polemiği giderek sertleşiyor. Davutoğlu’nun 17-25 Aralık ve MİT Tırları suçlamalarına MHP’den 15 Temmuz içerikli bir cevap geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Davutoğlu 15 Temmuz gecesi nerede saklandı” diye sordu.

İsim vermeden Bahçeli’nin 17-25 Aralık sürecinde FETÖ ile işbirliği yaptığını iddia eden Davutoğlu’na yanıt veren Semih Yalçın, “AKP milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun şaşkın beyanatı üzerine” başlıklı açıklamasında, sert sözler söyledi. İşte o sözler;

“Mazul ve sakıt (azledilmiş ve düşmüş) başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, yemeyip içmeyip Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dünkü grup toplantısında yaptığı açıklamalara ilk akşamdan telaş ve tahrik edici bir üslupla cevap yetiştirmiştir”, “Davutoğlu, dışişleri bakanlığı ve başbakanlığı döneminde ‘stratejik derinlik’ adı altında uygulamaya koyduğu aptalca, ahmakça ve afaki politikalarla zarar verdiği partisinin arkasına saklanarak MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye hadsizce dil uzatmıştır” dedi.

KİMLİKSİZ, KÖTÜ NİYET ESİRİ!..

Davutoğlu suçüstü basılmış, yüzsüzlüğünün kurbanı, kimliksizliğinin ve kötü niyetinin esiri olmuştur. Bu şahıs, siyaset düşüğü, siyaset safrası olarak bir kenara atılmış, unutulmaya başlamıştır. Bu itibarla, kendisine yönelik doğrudan veya dolaylı bütün değerlendirme ve tenkitleri kamuoyunda hatırlanmak, küllenmiş varlığını belli etmek için fırsat görmektedir.

15 TEMMUZ GECESİ NEREDE SAKLANDI?

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Dışişleri Bakanı uzun süredir kendisinin halt ve pisliklerini temizlemek için çaba gösterdiğini fark etmemiş midir? Etrafındakilere ve kendisine geçmişte büyük bir iyi niyetle imkân tanıyanlara zarar verdiğini neden görmek istememektedir? Kuyruğunu kıstırıp susacağına neden aşağı mahalle lafçıları gibi konuşmakta, niçin çenesini kapamamaktadır? İktidara karşı dolaylı bir yıpratma stratejisi mi takip etmektedir? Uluslararası aktörlerin ajanı olan Aydınlıkçıbaşı gibi sübliminal mesajlar vererek iktidarı yıpratmayı mı hedeflemektedir? Sahi, Sayın Davutoğlu 15 Temmuz 2016 gecesi nerede saklanmıştır?”


İLGİLİ HABERLER