MHP’li Atila Kaya’nın referandum açıklaması

388 0

MHP’nin İstanbul Milletvekili Atila Kaya referandumda hile olduğu gerekçesiyle sonuçların meşru olmadığını söyledi. Atila Kaya yaptığı açıklamada, “Kampanyanın kendisi son derece demokratik olmayan, adaletsiz, her türlü baskının olduğu bir süreç olarak yaşandı. Bunun en zirve yaptığı husus tam seçim günü sandıkların kapanmasına yakın bir saatte mühürsüz oyların geçerli sayılacağı yönünde YSK’nın aldığı karar. Başlı başına skandal” dedi.

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, KRT’de Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu ve referandumda hile olduğu gerekçesiyle sonuçların meşru olmadığını söyledi.

Atila Kaya yaptığı açıklamada, “Kampanyanın kendisi son derece demokratik olmayan, adaletsiz, her türlü baskının olduğu bir süreç olarak yaşandı. Bunun en zirve yaptığı husus tam seçim günü sandıkların kapanmasına yakın bir zamanda mühürsüz oyların geçerli sayılacağı yönünde YSK’nın aldığı karar. Başlı başına büyük bir skandal” dedi.

Sandıktan hayır çıktığını söyleyen Kaya, izaha muhtaç hususların olduğunu söyleyerek, 1000’e yakın sandıktan sadece evet oyu çıktığını dile getirdi.


İLGİLİ HABERLER

Leave a comment