Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’nun Karşısına Çıkmam!

66 0

Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’nun Karşısına Çıkmam!

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce FOX TV’de Fatih Portakal’ın sorularını yanıtladı. Sorulan sorular arasında, aslında Kılıçdaroğlu’nun İnce’yi saf dışı bırakmak için böyle bir hamle yaptığı söylemleri hakkında ne düşündüğü soruldu.

Muharrem İnce kendisine sorulan bu soruya, Kılıçdaroğlu bir insanoğlu’nun yapamayacağı inceliği gösterdi. Beni Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdi. Ben Cumhurbaşkanı olmadığım takdirde bir daha asla onun karşısına rakip olarak çıkmam. Genel başkan yardımcısı olurum yine de çıkmam. dedi.

Seçilirsem Kavga Yok Gürültü Yok

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde “hiçbir şekilde kavga ve dövüş olmayacağı, toplumsal barış için elinden geleni yapacağını açıkladı. Ayrılıkçı bir siyaset izlemeyeceğiz, 81 milyonun yükü omuzlarımda hissediyorum, Türk’ü, Kürd’ü, muhafazakar’ı, alevisi toplumun tüm yapı taşlarına değer vereceğiz ve onları dinleyeceğiz.” Açıklamalarında bulundu.

Ana Dilde Eğitim

Ana dilde eğitimi vekil ve gazetecilerin haddine değildir. Pedagogların, uzmanların işidir. Bir TV kanalında ayrıca tartışılsın diyorum. Ben Kürt çocuklarını birilerinin reyting savaşına malzeme edemem.

OHAL Kalkacak

Fettulah Güleni İsteyeceğiz ABD Vermezse İncirlikteki Askerleri Noel Tatiline Yollarız

Yargıda bağımsızlık olacak. Yargıç ve hakimler kimsenin önünde önünü iliklemez. Benim önümde de iliklemeyecek ve ayağa kalkmayacak. Yargıyı bağımsız hale getireceğiz. Sonra ABD’ye diyeceğiz, biz yargıyı bağımsız ve adil hale getirdik. Fettullah Gülen’i iade edin. Bu durumda da iade edilmezse İncirlikte’ki ABD askerlerini Noel tatiline yollarız.

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Yurttaşlarımız rahat olsunlar. CHP^nin zayıf olduğu yerlerde Saadet, İYİ Parti var. Onların olmadığı yerde biz varız. YSK’da bir şey olur mu diye düşünürseniz avukatlara çağrıda bulunmuştum zaten. YSK alicengiz oyununa girişirse avukatlarla orada olacaklar. Herkes haddini bilecek.

Çiftçiye 3.5 TL Mazot 

Yapılan sözleşmeleri inceleyeceğiz. Ayın 19’unda manifestomu açıklayacağımMazotu çiftçiye 3, 3.5 TL’ye vereceğiz.”

Bedelli Durumu Ne Olacak?

Muharrem İnce Bedelli konusu sorulduğunda gündemimde yok açıklamasında bulundu. Ben askerlik yaptım, benim çocuğumda askerlik yaptı, Türkiye’nin terör sorunu ve profesyonel orduya geçmediği takdirde bedelli askerlik yapılmasını gündemime almıyorum. Muharrem İnce’nin gündeminde Bedelli askerlik yok.

KUDÜS AÇIKLAMASI

Mallarını boykot etmeyeceksin, tohum alacaksın, Mavi Marmara’da 20 milyonu geri vereceğim sonra diyorsun ki miting yapacağım. Kendi siyasi çıkarın için yapacaksın. Dik dur yanında duralım dedik.

“İsrail bir terör devleti” dedi. Sonra “İhtiyacımız var” Kof kabadıyılık söz konusu. Filistin politikası vardır Türkiye’nin. Hangi parti iktidar olursa olsun bu devam eder? Bunu yerle bir ettiler. İsrail ile ilgili konu seçim zamanı gündeme geldiğinde Erdoğan’ı seviyorlar” diyorum. Yine gizli anlaşmalar mı var?


İLGİLİ HABERLER

Arda Turan transferi reddedildi

Posted by - Tem 28, 2017 0
Barcelona’dan Galatasaray’a ret Barcelona’daki geleceği belirsizliğini koruyan Arda Turan’da flaş bir gelişme yaşandı. Katalan devi Barcelona, Galatasaray’ın Arda Turan için…