Osman Ganimi İran’a gitti

253 0

Irak Genelkurmay Başkanı Osman Ganimi İran’a gitti

Irak Genelkurmay Başkanı Osman Ganimi’nin, üst düzey askeri heyetle İran’a gittiği bildirildi. Irak Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Ganimi’nin askeri iş birliği ve dayanışma çabalarının koordinasyonunu sağlamak için temaslarda bulunacağı kaydedildi.

Irak Genelkurmay Başkanı Osman Ganimi İran’a gitti.
Irak Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanı Ganimi, üst düzey askeri heyetle İran’a hareket etti.
Açıklamada, Ganimi’nin askeri iş birliği ve dayanışma çabalarının koordinasyonunu sağlamak için temaslarda bulunacağı kaydedildi.

AÇIKLAMADA ZİYARETİN AMACINA İLİŞKİN DETAY VERİLMEDİ

Irak ordusundan yapılan açıklamada ziyaretin amacı hakkında herhangi bir detay verilmedi ancak ziyaretin Pazartesi günü Kuzey Irak’ta yapılan bağımsızlık referandumunun ardından Bağdat yönetiminin atacağı karşı adımlar çerçevesinde gerçekleştiği düşünülüyor.

Türkiye ve İran Kürt bölgesinin Irak’tan ayrılmasına yönelik adımlara karşı çıkarken, Irak ve Türk ordusu da Irak sınırında ortak askeri tatbikat gerçekleştiriyor.


İLGİLİ HABERLER

Ronaldo’ya UEFA’dan soruşturma

Posted by - Mar 19, 2019 0
UEFA, Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Atletico Madrid maçındaki gol sevinci nedeniyle Ronaldo hakkında disiplin soruşturması açtı. UEFA, Atletico Madrid ile oynanan…

Leave a comment