ÖSYM GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) Şifresi Nasıl Alınır?

144 0

ÖSYM GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) Şifresi Nasıl Alınır?

ÖSYM GİS şifresi nereden alınır? ÖSYM görevli işlemleri sistemi şifresi nasıl alınır? ÖSYM’nin düzenlediği sınavlarda görev alabilmek için görevli işlemleri sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Peki GİS şifresi nasıl alınır? GİS şifresini unuttum diyorsanız haberimizin devamını okumanızda fayda var. ÖSYM GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) Şifresi Nasıl Alınır?

ÖSYM GİS Şifresi Almak İçin Koşullar:

ÖSYM görevli işlemleri sisteminden şifre alabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için

Nüfuz Cüzdanı, Okul İletişim Bilgileri, İban numaranız, e-mail adresiniz başvurularınızı yapmak için gereklidir.

Başvuru işlemi ÖSYM merkezi olarak kabul edilen okullarda ve ÖSYM bürolarında gerçekleştirilmektedir. Başvuru sırasında fotoğraf çektirmeniz gerekmektedir. Başvuru işleminden sonra şifrenizi edinebilirsiniz. Edindiğiniz şifre sisteme girebilmeniz için üretilen bir şifredir. Yani size atanan ilk şifredir. Ancak bu şifre ile giriş yaptıktan sonra sistem şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Bu adımlar doğrultusunda yeni şifrenizi belirleyeceksiniz.

Şifremi Aldım Görev Nasıl Alacağım?

Şifrenizi edindikten sonra sınavlarda görev almak için okul seçmeniz gerekmektedir. Okul seçiminin ardından size görev verilmesini beklersiniz. Size görev verildiğinde sistem üzerinden bu belgenin çıktısını alıp görev yerinize gitmeniz yeterli olacaktır.

GİS Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlayacağım?

ÖSYM GİS şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Ancak ÖSYM şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Eski şifrenizi bu doğrultuda yenileyebilirsiniz. Peki şifre nasıl sıfırlanır? Sistem şifresini unutan kişiler için şifremi unuttum seçeneği sunulmaktadır. Bu butona tıklayıp şifrenizi sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada 3 aşamalı bir kimlik doğrulama sistemi gelmektedir. Sizden istenilen bilgileri tam olarak girdiğiniz takdirde şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifre yenilemek için gerekli bilgileriniz elinizde mevcut değilse e-Devlet şifreniz ile de sisteme şifre yenilemeden girmeniz mümkündür.

Buraya Tıklayarak e-Devlet ÖSYM GİS sistemine giriş yapabilirsiniz!

Summary
ÖSYM GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) Şifresi Nasıl Alınır?
Article Name
ÖSYM GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) Şifresi Nasıl Alınır?
Description
ÖSYM GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) Şifresi Nasıl Alınır? ÖSYM GİS şifresi nereden alınır? ÖSYM görevli işlemleri sistemi şifresi nasıl alınır? ÖSYM'nin düzenlediği sınavlarda görev alabilmek için görevli işlemleri sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Peki GİS şifresi nasıl alınır? GİS şifresini unuttum diyorsanız ayrıntılar haberimizin devamında yer almaktadır.
Author
Publisher Name
İnternetin Gazetesi

İLGİLİ HABERLER