PUBG Oyunu Nedir Nasıl Oynanır?

171 0

PUBG Oyunu Nedir Nasıl Oynanır?

Son zamanlarda gündemde olan adını hep duyduğumuz Playerunknown’s Battlegrounds bizim kullandığımız ismiyle PUBG nedir ? PUBG optimizasyon sorunları olmasına rağmen milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır hatta steam çok satanlarda yerini üst sıralarda almıştır. PUBG Bluehole tarafından yazılan bir hayatta kalma oyunudur. Bu oyunu hala oynamayanlar ve bilmeyenler için tüm ayrıntılarla internetingazetesi.com haber sitemizde.

Playerunknown’s Battlegrounds Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun başlangıcında yaklaşık olarak 100 kişi bir sunucuya bağlanır. Başlangıç adasından uçağımız kalkarak Erangel yani haritamızın bir noktasından geçer uçak her seferinde farklı noktalardan geçtiği için her oyun farklı yerlerde atlayabilmekteyiz. Haritada belirlediğimiz konuma geldikten sonra uçağımızdan “F” tuşunu kullanarak atlıyoruz bizden önce rakiplerimizin inmesini istemediğimiz için tam dik bir şekilde yüksek bir hızla rakiplerimizden önce yere inmeye çalışıyoruz. Atladığımız yerde biri varsa ilk hedefimiz bir silah bulup onları loot yapmadan engellemek oluyor. Oyundaki herkes bir yere atladıktan sonra oyun bize bir safe noktası belirliyor 3 dakika içinde belirlenen o safe noktasına doğru gitmemiz gerekiyor. Bizi götüren uçak tekrardan gelip haritanın bir noktasına drop atıyor ve bu drop içinde evlerde bulunmayan şeyler çıkabiliyor. Her seferinde safe çemberi dahada küçülüyor ve düşmanlara bir adım daha yaklaştırıyor. Safe her küçülmesinde dışardakilere verdiği hasar kat kat artmakta. Asıl amacımızsa iyi loot yapıp rakiplerimizle savaşıp hayatta kalarak 1. Olmak.

Karakter Seçimi Nasıl Yapılır?

Oyuna başlarken kendimize bir karakter oluşturuyoruz önemsiz gözüksede aslında karakter oluşturmak oyun başlangıçında çok önemli. Seçeçeğimiz karakterin kadın olması bizi pusucu oyun tarzında bir adım daha ileri taşıyacaktır. Erkek karakterler kadın karakterlere göre daha kalın ve omuzları geniş olduğu bizi pusarken biraz daha belli etmekte. Renk seçimide aynı şekilde önemli seçeğimiz karakterin ten rengi biraz daha açık olursa ekinlerin arasında pusmak bizi daha görünmez yapacaktır.

BP Sistemi
BP Yani BattlePoint oyunda kasalar almamızı sağlayan para birimidir. Her kasa alışımızda kasa fiyatı artar ve her pazartesi ilk fiyata geri döner. BP oyun sonunda öldürme ve sıranıza göre verilir.
Kasa alma fiyati 700 BP olarak başlar ve her kasa almanızda fiyatı iki katına çıkar her pazartesi kasa fiyatı tekrar 700 BP olur. Kasanın steam pazarındaki fiyatı ise yaklaşık 3 liradir. Oyun oynandıkça parasını çıkartıyor diyebiliriz.

Oyun Türü
Herkes farklı bir oyun türünde oynar bazı insanlar agresif oynayarak kill kasmaya çalışır bazıları ise pusarak sıralama elde etmeye çalışır. Ben tek başımda oynarken pusucu oyun tarzını daha çok seviyorum. Nasıl oynamak size kalmış bu 2 oyun tarzına dair sevdiğim 2 kanalıda buraya bırakıyorum.


İLGİLİ HABERLER

İYİ Parti’de istifa

Posted by - Nis 15, 2019 0
İYİ Parti Yalova İl Başkanı Mehmet Çam ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. Çam, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart Mahalli İdareler Genel…