Ramazan Ayında Edirne’ye Turist Akını

70 0

Ramazan Ayında Edirne’ye Turist Akını

Ramazan ayında Edirne’ye turistik gezi için 300 bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Edirne’deki camilerin ramazan ayında turistik gezilere büyük talep bekleniyor. Edirne’deki işletmeler de ayrıca hazırlık yaptığı gözlemleniyor.

 

Ramazan ayının kente bereket getireceğini ifade eden Hacıoğlu, “Edirne’deki işletmelerde iftar organizasyonları için doluluk oranı çok yüksek durumda. Ramazanın bahar aylarına denk gelmesi, daha çok turistin gelmesine katkı sağlayacak. Ramazan turizmi, kente binlerce ziyaretçi çekecek.” dedi.

Hacıoğlu, Edirne’nin İstanbul’a ve Balkanlar’a yakınlığının da kent için avantaj olduğunu dile getirdi.

Batı Trakya ve Bulgaristan’dan Turist Akını

Ramazan ayının Edirne’de yoğun geçeceğini belirten Hacıoğlu, “Türkiye’de iç turizm aktivitesi belki de en fazla Edirne’de yaşanacaktır. Aynı zamanda Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı Batı Trakya ve Bulgaristan’dan önemli sayıda ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Ramazan ayının sıcaklar bastırmadan çok şahane bahar havasına rastlaması, İstanbul’a yakın olmamız, mükemmel selatin camilerinin varlığı, iftar için yemek yenecek güzel ve çeşitli işletmelerimizin bulunması, birlikte yaşam kültürüne sahip güler yüzlü insanlarının varlığı, Edirneyi cazibe merkezi haline getiriyor. Özellikle Selimiye, Eski ve Üç Şerefeli camilerin oluşturduğu ve ‘Altın Üçgen’ olarak tanımladığımız alan, ziyaretçilerin ilgi odağı. Tarihiyle, kültürüyle, coğrafyasıyla Edirne gezilip, görülmesi gereken bir kent. Kente 300 bine yakın ziyaretçi bekliyoruz. Kent ekonomisine önemli katkı sağlayacak.” diye konuştu.

 


İLGİLİ HABERLER

Edirne’den kısa kısa

Posted by - Oca 1, 2019 0
EDİRNE (AA) – Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, ilçeye bağlı Karahamza köyünü ziyaret etti. Köyde incelemelerde bulunan Kaymakam Güngör, köy kahvehanesinde…