Red Bull Reign’de Final Günü

33 0

İSTANBUL (AA) – Sokak basketbolu heyecanını yaşatmak için düzenlenen Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu’nda final zamanı geliyor.

Açıklamaya göre, son zamanlarda en çok ilgi gören sporlardan olan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de girmeyi başaran 3×3 basketbolun Türkiye’deki en büyük organizasyonu Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu heyecanında sona gelindi. Türkiye’nin farklı bölgelerinde 10 ayrı yerde 3 aydır devam eden eleme aşamasının ardından başarılı takımlar, 18 Ağustos’ta Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda düzenlenecek finalde kozlarını paylaşacak.

– Dünya finali Washington’da

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda gerçekleştirdiği organizasyonu ilk sırada tamamlayan ekip, Washington’daki Dünya Finali’nde mücadele edecek.

– 3×3 hakkında bilinmeyenler

Popüler basketboldan daha farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3×3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuşmuş durumda. Basketbolun daha dinamik olan hali 3×3’te, 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır. 3×3 basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık düzenlenen 3×3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edinme fırsatı buldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.


İLGİLİ HABERLER